MÜDÜRLÜK ZEHİRLENMELERE KARŞI UYARDI var s = d.createElement("script"); s.type = "text/javascript"; s.src = "https://rek.yemlee.com/loader.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(s); w.adflex = {host: '//rek.yemlee.com'}; } })(document, window); google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
talas şeffaf oda ilan
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TALAS’TAN 5 MAHALLEYE 5 YENİ FIRIN
TALAS’TAN 5 MAHALLEYE 5 YENİ FIRIN
Haber
30 Kasım 2021 - Salı 15:00
 
MÜDÜRLÜK ZEHİRLENMELERE KARŞI UYARDI
Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nün kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptığını hatırlatan İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşları soba ve bacadan kaynaklı zehirlenmelere karşı uyardı.
SAĞLIK Haberi
MÜDÜRLÜK ZEHİRLENMELERE KARŞI UYARDI

Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğü’nün kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yaptığını hatırlatan İl Sağlık Müdürlüğü, vatandaşları soba ve bacadan kaynaklı zehirlenmelere karşı  uyardı.
Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünün internet sayfasından, bölgemizde (Kayseri, Kırşehir, Sivas, Yozgat, Nevşehir) kuvvetli rüzgar ve fırtına uyarısı yapılmıştır.
Rüzgârın güney ve güneybatı yönlerden hafif, zamanla orta kuvvette eseceği, bölgenin batı kesimlerinde başlayacak kuvvetli rüzgârın, sabah saatlerinden sonra bölge genelinde yer yer fırtına ve kuvvetli fırtına (50-100 km/sa) şeklinde görüleceği tahmin ediliyor.
Rüzgârın; Bölge genelinde kuvvetli, yer yer fırtına ve kuvvetli fırtına şeklinde görüleceğinden, yaşanabilecek olumsuzluklara (çatı uçması, ağaç devrilmesi, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenmeler, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.
SOBA VE BACA GAZI KAYNAKLI ZEHİRLENME TEHLİKESİ…
Kuvvetli Rüzgâr Süresince Dikkat Edilecek Hususlar
• Rüzgâr esintisinin etkili olduğu süre boyunca gerekmedikçe soba yakılmamalı,
• Yanmakta olan soba, yatmadan evvel mutlak surette söndürülmeli,
• Bina yanlarında veya çatı saçak altlarında yürümemeye veya durmamaya özen gösterilmeli,
• Kopan, sarkan ve yere düşen elektrik hatlarına ve kablolarına yaklaşılmamalı ve 186 numaralı telefondan Elektrik Arıza Servisi’ne bildirilmeli,
• Ortaya çıkabilecek acil durumlarda 112 Acil Çağrı Merkezi aranarak yardım istenmelidir.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: MÜDÜRLÜK, ZEHİRLENMELERE, KARŞI, UYARDI,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı