OP. DR. BİLGE YURDAKUL UYARDI: KORONA GÖZE DE ZARAR VERİYOR google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
24 Ocak 2022 - Pazartesi 15:27
 
OP. DR. BİLGE YURDAKUL UYARDI: KORONA GÖZE DE ZARAR VERİYOR
Memorial Kayseri Hastanesi Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Bilge Yurdakul, koronavirüs rahatsızlığı geçiren bireylerde görme rahatsızlıklarının da başlayabileceğini dile getirerek, kalıcı bir hasar oluşmaması için göz sağlığıyla ilgili önemli uyarılarda bulundu.
SAĞLIK Haberi
OP. DR. BİLGE YURDAKUL UYARDI: KORONA GÖZE DE ZARAR VERİYOR

Koronavirüse veya varyantlarından birine yakalanan kişilerde ilk etapta göz kızarıklığı ve gözde sulanma ile seyreden konjonktivit tablosunun gelişebileceğinin altını çizen Op. Dr. Bilge Yurdakul,  bu rahatsızlığın genellikle kendiliğinden iyileşebildiğini ancak sıklık derecesi az da olsa tek veya çift gözde retina damar tıkanıklıklarının ve optik sinir hasarlarının gözlendiğini ifade etti.
Göz Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Bilge Yurdakul:  “Covid-19 virüsüne yakalandıktan sonra görme düzeylerinde azalma hisseden ya da görme bulanıklığı yaşayan kişilerin vakit kaybetmeden bir göz doktoruna başvurmaları gerekmektedir. Kalıcı bir rahatsızlığın oluşmaması için covid veya varyantlarından birini geçirmiş bireylerimiz, bu hususta hassasiyet göstermeli ve göz sağlığını önemsemeli.”şeklinde konuştu. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: OP., DR., BİLGE, YURDAKUL, UYARDI:, KORONA, GÖZE, DE, ZARAR, VERİYOR,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı