ÖZHASEKİ’DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI “CİDDİ BİR ARTIŞ OLACAĞINI SANIYORUM var s = d.createElement("script"); s.type = "text/javascript"; s.src = "https://rek.yemlee.com/loader.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(s); w.adflex = {host: '//rek.yemlee.com'}; } })(document, window); google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
01 Kasım 2021 - Pazartesi 11:56
 
ÖZHASEKİ’DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI “CİDDİ BİR ARTIŞ OLACAĞINI SANIYORUM
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, yıl sonunda açıklanması beklenen asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklamada, "Asgari ücrette ciddi bir artış olacağını sanıyorum" ifadelerini kullandı.
SİYASET Haberi
ÖZHASEKİ’DEN ASGARİ ÜCRET AÇIKLAMASI “CİDDİ BİR ARTIŞ OLACAĞINI SANIYORUM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Kayseri Milletvekili Mehmet Özhaseki, yıl sonunda açıklanması beklenen asgari ücret ile ilgili yaptığı açıklamada,  "Asgari ücrette ciddi bir artış olacağını sanıyorum" ifadelerini kullandı.
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki, tv100'de yayınlanan Pazar Siyaseti programında gündeme dair açıklamalarda bulundu. Asgari ücret ile ilgili konuşan Özhaseki, asgari ücret ile ilgili konuştu. Asgari ücrete değinen Özhaseki, “Basit bir örnek: Kayseri Organize Sanayi Başkanı’nın geçenlerde bir ifadesi vardı. ‘Eğer asgari ücretten işe başlayacak birisi varsa ileride de maaşları artacaktır. 5 bin kişiye 10 bin kişiye iş var. Kapı açık. Sadece eli tornavida tutsun yeter’ diyor. Demek ki asgari ücret vatandaşın o işlere yönelmesini sağlamıyor. O zaman biraz artış gerekiyor. Ciddi bir artış olacağını zannediyorum” dedi.
“ERKEN SEÇİM YOK”
Erken seçim tartışmalarına da değinen Özhaseki, “Erken seçim yok. Seçime gitmenin bir sebebi olmalı. Bütün dünya pandemi döneminde bin bir türlü sıkıntıya girmişken, Türkiye’de piyasa bu anlamda hareketli, daha iyiye giden işler var. Meclis’te çoğunluğu olan bir ittifak var, daha da güzel işler var” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÖZHASEKİ’DEN, ASGARİ, ÜCRET, AÇIKLAMASI, “CİDDİ, BİR, ARTIŞ, OLACAĞINI, SANIYORUM,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı G-JQ5G2Q8WC3