TURKOVAC İÇİN ONLINE TOPLANTI var s = d.createElement("script"); s.type = "text/javascript"; s.src = "https://rek.yemlee.com/loader.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(s); w.adflex = {host: '//rek.yemlee.com'}; } })(document, window); google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
08 Kasım 2021 - Pazartesi 11:39
 
TURKOVAC İÇİN ONLINE TOPLANTI
İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, Erciyes Üniversitesinde geliştiren ilk yerli ve milli Covid-19 aşı TURKOVAC'ın Faz-3 çalışmasına çevre illerden gönüllü olan vatandaşlara yönelik interaktif bir online toplantı yapıldı.
ASAYİŞ Haberi
TURKOVAC İÇİN ONLINE TOPLANTI

İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında gerçekleşen toplantıya, Tokat, Sivas, Niğde, Kırşehir, Yozgat, Nevşehir illerinin Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanları katılım sağladı.Moderatörlüğünü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. Burhan Akın'ın yaptığı toplantı, Kayseri Şehir Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları Sorumlusu Uzm. Dr. Ayşin Kılınç Toker ve Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Enfeksiyon Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gamze Kalın Ünüvar, Kayseri Şehir Hastanesi ve Erciyes Üniversitesinde bulunan Turkovac aşı uygulama merkezlerinin çalışma sistemleri, gelen talepler ve gönüllerde aranan kriterler hakkındaki bilgilendirmeleri ile başladı. Yapılan bilgilendirme sunumlarının ardından çevre illerimizde yaşayan Turkovac gönüllülerinin ilimize yönlendirilmesi ve gönüllülere sağlanabilecek kolaylıklar hakkında fikir alışverişi ve istişarelerde bulunuldu.Toplantı  sonrası açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Benli, "Turkovac'ın Faz-3 çalışması için gönüllü olan vatandaşlarımıza bizde elimizden gelen her türlü desteği sağlamak istiyoruz. Bugünde çevre illerimizinde yaşayan gönüllülerimizin Kayseri'ye yönlendirilmesi ve bu konuda gönüllülerimize ne tür kolaylıklar sağlayabileceğimizi komşu illerimizin sağlık idarecileri ile istişare ettik. Milli aşımız Turkovac'ın yaygın kullanıma bir an önce geçebilmesi adına her bir gönüllü bizim için çok kıymetli. Bu vesile ile kriterlere uyan tüm vatandaşlarımıza Turkovac'a destek olmaları konusunda tekrardan çağrıda bulunmak istiyorum" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: TURKOVAC, İÇİN, ONLINE, TOPLANTI,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı G-JQ5G2Q8WC3