MELİKGAZİ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
05 Aralık 2023 - Salı 17:07
 
MELİKGAZİ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ
Geri dönüşüm ve çevre koruma bilinci konusunda yaptığı projelerle örnek olan Melikgazi Belediyesi, “Avrupa Atık Azaltım Haftası” kapsamında Erciyes Üniversitesi Sürdürülebilirlik Topluluğu ve Sıfır Atık Kulübü ile Hisarcık Kırlangıç Vadisi'nde atık toplama etkinliği düzenledi.
GÜNDEM Haberi
MELİKGAZİ, ÖĞRENCİLERLE BİRLİKTE AVRUPA ATIK AZALTIM HAFTASI ETKİNLİĞİ DÜZENLEDİ

Atık yönetimi konusunda farkındalık yaratma amacıyla etkinlikler gerçekleştirildiğini söyleyen Melikgazi Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Palancıoğlu, "Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinlikleri kapsamında Erciyes Üniversitesi Sürdürülebilirlik Topluluğu ve Sıfır Atık Kulübü ile Hisarcık Kırlangıç Vadisi'nde atık toplama etkinliği düzenledik. Öğrencilerimizin çevreye duyarlı olması ve bu tür etkinliklerde gönüllü yer alması bizleri çok mutlu ediyor. Doğal alanlarımızı korumak için bazen okullarımız bazen STK'lar veya vatandaşlarımız ile harekete geçerek çevre temizliği çalışması yapıyoruz. Etkinlik sonunda 500 kilo atık toplandı. Ben doğada vakit geçiren her vatandaşımıza sesleniyorum. Lütfen doğayı ve çevremizi temiz tutalım. Bu doğal güzellikleri korumak ve temiz tutmak belediye dahil hepimizin görevidir. Bir de dünyada kaynaklarımız sonsuz değil, elbet bir gün tükenecek. Bu nedenle var olan kaynaklarımızı tüketirken bilinçli olmalıyız. Bu etkinliğimiz havanın, suyun,  toprağın kirlenmediği, kuraklığın olmadığı günlere vesile olsun inşallah. Emeği geçen mesai arkadaşlarıma ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: MELİKGAZİ,, ÖĞRENCİLERLE, BİRLİKTE, AVRUPA, ATIK, AZALTIM, HAFTASI, ETKİNLİĞİ, DÜZENLEDİ,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı