TALAS'TA PARKLAR, FONKSİYONEL ALANLAR google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
28 Haziran 2022 - Salı 19:16
 
TALAS'TA PARKLAR, FONKSİYONEL ALANLAR
Talas Belediyesinin park bahçe ve yeşil alan çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Bu kapsamda ilçeye 18 yeni park kazandırılırken, parklar kamelyalar ve oyun gruplarının yanı sıra, bisiklet ve yürüyüş yolları, futbol ve basketbol sahaları ile sevimli dostlar için yuvalarla donatılıyor.
YAŞAM Haberi
TALAS'TA PARKLAR, FONKSİYONEL ALANLAR

Talas Belediyesi bir yandan ilçe genelinde ağaçlandırma faaliyetlerini sürdürürken bir yandan da yeni park ve bahçeler oluşturuyor.
Bu sezon yapılan çalışmalarla ilçeye toplam 78 bin 300 metrekare alana sahip 18 yeni park daha kazandırıldı. Hizmete giren parklar sadece oturma grupları, kamelyalar ve yeşil alana sahip değil. Bunların yanı sıra parklarda spor aletleri, futbol, voleybol ve basketbol sahaları, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla toplumun her kesimine yönelik aktivite alanları da bulunuyor.
SEVİMLİ DOSTLARA ÖZEL YUVALAR
Bir yandan parklara çocuklar için birbirinden eğlenceli ve geliştirici yeni nesil oyun grupları, büyükler için rahat ve konforlu oturma grupları konulurken, diğer yandan da köpek ve kedilerin yanında kuşlar için özel hazırlanan yuvalar yerleştiriliyor.
PARK İSİMLERİ ÖZEL
İlçe merkezindeki 4 mahallede hizmete giren yeni parklar, aynı zamanda isimleriyle de dikkat çekiyor. Bu kapsamda Yenidoğan Mahallesindeki Azerbaycan Kardeşlik Parkı ve Mevlana Mahallesindeki Vefa Destek Parkı ile hem soydaşlar hem de pandemide görev yapan personel unutulmazken, diğer yandan ise Mevlana Mahallesindeki Şehit Ayşegül Pürnek Parkı ve Gaziler Parkı ile de şehit ve gazilere duyulan saygı bir kez daha ortaya konulmuş oluyor. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: TALAS'TA, PARKLAR,, FONKSİYONEL, ALANLAR,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı