Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR !
TURİZM VE SPOR İLÇESİ HACILAR
TURİZM VE SPOR İLÇESİ HACILAR
Haber
28 Haziran 2022 - Salı 19:17
 
Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı
Özgür bir tatil arayışında olanlar tercih ediyor! Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı
YAŞAM Haberi
Yaz dönemi geldi, karavanlara talep arttı

Okulların kapanıp yaz tatilinin başlaması ile birlikte tüketiciler tatil planı yapmaya başladılar. Tatil bütçesini doğru yönetmek isteyenler otel tatiline alternatif bir arayış içerisine girerken, karavan tatili yapmak son dönemin en dikkat çeken kalıcı tatil seçeneklerinden bir tanesi olmayı başarıyor. Karavan tatili çeşitli rotalarla farklı yerleri keşfetme imkânı sunarken, doğada özgür bir şekilde dilediğince tatil yapmak isteyenler de gün geçtikçe karavanlara ilgi gösteriyor. Özellikle pandemi döneminde daha izole bir tatil imkânı sunan karavan tatiline yönelenler, bu sene de doğa ile iç içe vakit geçirmek için karavanlardan vazgeçmiyor.

 

Karavan ilanlarında geçtiğimiz yıla oranla artış yaşandı

sahibinden.com’un verilerine göre geçtiğimiz ay verilen satılık motokaravan ilanları geçtiğimiz yıla oranla 68 arttı. Motorlu taşıtlarla kolayca bağlantı kurarak, her yere birlikte götürülebilen çekme karavanlara ilgi de artış gösterdi ve geçtiğimiz ay verilen satılık çekme karavan ilanları geçtiğimiz yıla göre 62 oranında arttı. Afyon, Bursa ve İstanbul en çok karavan ilanı verilen yerler oldu.

 

Karavan tatili doğanın içerisinde, özgür bir tatil geçirmek isteyenlere birçok avantaj sunuyor

Diledikleri yerde ve diledikleri zamanda tatil yapmak isteyenlerin tercihi olan motokaravan ve çekme karavanlar, tatil severlere birçok farklı avantaj sunuyor. Karavanlar; doğada zaman geçirmek isteyen ve özgür bir tatil anlayışı benimseyen tüketicilere, seyahatlerinde gidilecek ve gezilecek rotayı diledikleri gibi oluşturmalarına imkan sağlıyor. Her gün yeni bir manzaraya uyanabilme ayrıcalığının yanı sıra, daha az tüketim yaparak sade ve huzurlu bir şekilde yolculuk imkanı sunuyor.

 

Doğanın tadını doyasıya çıkarmak isteyenler kamp ekipmanlarına yöneldi

Tatilini doğayla baş başa geçirmek isteyenler karavanlara yönelirken, karavan hayatının olmazsa olmazı kamp ekipmanlarına yönelik ilgi de arttı. Geçtiğimiz ay verilen uyku tulumu ilanları geçtiğimiz yıla oranla 91 arttı. Geçtiğimiz yılın Mayıs ayı ile karşılaştırdığımızda, hem pratik hem de kamp deneyimini doyasıya yaşamaya olanak tanıyan ekipmanlardan Tabure, Sandalye & Masa kategorisinde verilen ilanlarda 51, Mat, Kampet & Yatak kategorisinde verilen ilanlarda 27 ve yön bulma malzemeleri için verilen ilanlarda 24 artış yaşandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Yaz, dönemi, geldi,, karavanlara, talep, arttı,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı