ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI var s = d.createElement("script"); s.type = "text/javascript"; s.src = "https://rek.yemlee.com/loader.js"; d.getElementsByTagName('head')[0].appendChild(s); w.adflex = {host: '//rek.yemlee.com'}; } })(document, window); google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
talas şeffaf oda ilan
Haber
01 Aralık 2021 - Çarşamba 11:04
 
ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI
İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Ali Ramazan Benli başkanlığında Kayseri Şehir Hastanesi Organ Nakil Komitesi ile bir toplantı gerçekleştirildi. Benli, “Organ bağışı yapmanın önemi dinimizde de 'Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur' (Maide-32) ayeti ile de vurgulanmakta. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum” dedi.
SAĞLIK Haberi
ORGAN BAĞIŞI ÇAĞRISI

Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimlik Toplantı Salonunda yapılan toplantıya, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op. Dr. Halit Baykan, Kayseri Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Emin Silay, hastane yöneticileri, organ nakil ekibi ve ilgili hastane hekimleri katılım sağladılar.
Kayseri Şehir Hastanesi'nde yapılması planlanan organ nakil işlemlerinin bir an önce başlaması için atılabilecek adımların istişare edildiği toplantıda, böbrek nakli için bekleyen hastaların organ nakil koordinatörü ile irtibata geçerek kayıt yaptırmaları gerektiği dile getirildi. Ayrıca kamu hastaneleri, özel hastaneler ve diyaliz merkezlerinden tedavi gören hastaların Kayseri Şehir Hastanesi Organ Nakli Koordinatörlerine yönlendirilmesinin önemine dikkat çekildi. 
Toplantı sonrası açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Benli; "İnsanlarda organ bağışı ile ilgili yeterli bilincin oluşması için çaba sarf edilmesi gerekiyor ve biz bu konuda Kayseri olarak elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Organ bekleyen hastalarımızın hayatlarına dokunabilmek organ bağışından geçmektedir. Kayseri Şehir Hastanemiz için başvurduğumuz böbrek nakli sertifikasyon süreci tamamlanmıştı. Ancak pandemi şartlarından dolayı nakil gerçekleştirme fırsatı olmadı. İnşallah en yakın zamanda hastanemizde böbrek naklini gerçekleştirmek istiyoruz. Çünkü hastanelerdeki fiziki ve tıbbi donanımın insan gücü ile birleştirilmesi kaliteyi artıracaktır. Özellikli hizmetlerin verilmesi hastanelerin seviyesini belirler. Kayseri Şehir Hastanemizde kemik iliği naklinden sonra böbrek naklini de bir an evvel gerçekleştirmek istiyoruz. Önümüzdeki süreçte ise karaciğer nakli için planlamalarımızı yapmaktayız" dedi. 
Konuşmasının devamında organ nakli için en önemli unsurun organ bağışçısı olduğuna değinen Benli; "Bizim vatandaşlarımızdan en büyük beklentimiz, özellikle beyin ölümü gerçekleşen vakalarda organların toprakla buluşması yerine başka bedenlerde can bulmalarına vesile olmaları. Organ bağışı yapmanın önemi dinimizde de 'Her kim bir canı kurtarırsa bütün insanları kurtarmış gibi olur' (Maide-32) ayeti ile de vurgulanmakta. Tüm vatandaşlarımızı bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum. E-nabız sisteminden organ bağışçısı olunabileceği gibi bize sosyal medya aracılığıyla ulaşılabilir" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ORGAN, BAĞIŞI, ÇAĞRISI,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı