Vali Çiçek'ten İncesu OSB buluşması... google.com, pub-8443671597935438, DIRECT, f08c47fec0942fa0
Haber
23 Ağustos 2022 - Salı 16:07
 
Vali Çiçek'ten İncesu OSB buluşması...
Vali Çiçek, İncesu OSB Müteşebbis Teşekkül Heyeti İle kahvaltıda bir araya geldi. Tarihi Karamustafa Paşa Kervansarayında gerçekleştirilen kahvaltıya Vali Gökmen Çiçek’in yanı sıra İncesu Kaymakamı Aydın Göçer, İncesu Belediye Başkanı Mustafa İlmek ve İncesu OSB Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.
- Haberi
Vali Çiçek'ten İncesu OSB buluşması...

Kahvaltı Programında konuşan Vali Çiçek; “Biz Kayseri’de Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz, İlçe Belediyelerimiz, İlçe Kaymakamlıklarımız, OSB’lerimiz, Ticaret Odamız, Sanayi Odamız hep birlikte bir turizm seferberliği başlattık. Bu seferberlik kapsamında bir çalışma içerisindeyiz. Kayseri’nin değerlerini, coğrafi ve kültürel özelliklerini tüm Türkiye’ye tanıtıp, Tüm dünyadan insanların buralara gelip kültürümüzü görmelerini istiyoruz. Bizde OSB Yönetimi olarak bölgenin turizmi için elimizden ne geliyorsa yapmaya hazırız. Turizm noktasında kendi işimizi kendimiz yapmaya karar verdik. Hepimiz bir turizm elçisi gibi çalışacağız. Sosyal medyada olacağız, tanıtımında olacağız. Hiçbirimiz, bu benim işim değil demeyeceğiz. Gayretimiz tamamen İncesu’yu tanıtabilmek.” dedi.
Vali Çiçek’ten sonra söz alan İncesu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Ali Baktır ise Sanayiciliğin sadece üretmek ve istihdama katkı sağlamak değil, sosyal sorumluluk çerçevesinde kazandıklarını çevre halkıyla paylaşabilmek olduğunu vurgulayarak; “Sanayicilerimizi de yatırıma davet ediyoruz. İncesu Organize Sanayi Bölgemiz 12,5 milyon metre kare alana sahip. Her yönüyle alt yapısı hazır bir bölge. Burada şunun da müjdesini vermek isterim. Gerçekten üretime, ihracata, kg fiyatı 50 dolar üzerinde yatırım yapmak isteyen sanayicilerimize bedava arsa sözü veriyoruz. Buradan onlara da çağrıda bulunmak istiyorum.” şeklinde konuştu. 
Buradan Tarihi Karamustafa Paşa Kervansarayının yanında bulunan Arasta Çarşısı’nda yapılan düzenlemeleri inceleyen Vali Çiçek, çarşı esnafını tek tek gezerek sohbet etti.
Vali Çiçek, son olarak İlçede restorasyonu devam eden Agios Dimitrios Kilisesindeki çalışmaları yerinde inceledi. Burada da bir konuşma yapan Çiçek, Önümüzdeki bahar bambaşka bir İncesu olacağını vurgularken “Agios Dimitros Kilisesi içerisindeyiz. Valiliğimizin sağladığı finansmanla, Kayseri Büyükşehir Belediyesi tarafından restorasyon çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor. Gerçekten inanılmaz, içeride muhteşem resimlere rastlıyoruz. Anadolu ‘da bu kadar iyi korunmuş resimler bulmak zor. Çok kısa bir süre sonra kent müzesi olarak faaliyet gösterecek olan bu yapının içerisindeki çalışmaların hassasiyetle devam ettiğini görmek beni çok mutlu etti. Bu vesile ile desteklerini esirgemeyen Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı’na, İl Kültür Turizm Müdürümüze ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Vali, Çiçek'ten, İncesu, OSB, buluşması...,
Yorumlar
G-JQ5G2Q8WC3
Haber Yazılımı